Hakkımızda

Attivo Bilişim A.Ş., Türkiye’nin en büyük özel yatırım bankası olan Aktif Bank'ın dolaylı iştiraki olarak, blockchain teknolojisine yönelik uzun soluklu Ar-Ge çalışmaları yapmak, blockchain tabanlı ürün ve projeler geliştirmek, bu alandaki eğitim faaliyetleri ile yaratıcı fikir ve girişimlere destek vermek amacıyla Mart 2018’de kurulmuştur. 

Blockchain teknolojisine ve kripto varlık sektörüne ilişkin birbirini tamamlayan muhtelif iş modellerinin, Attivo çatısı altında farklı markalarla hayata geçirilmesi planlanmaktadır.

Vizyon

İlk markamız olan Bitmatrix, kripto varlık alım satım platformu olarak hizmet verecek olup banka seviyesinde güvenlikle donatılmış ve uluslararası en iyi uygulamalar esas alınarak kurgulanmıştır. Bitmatrix, dünya genelinde bir banka tarafından kurulmuş olan ikinci kripto varlık platformudur. Kripto varlık piyasasına kurumsal ve profesyonel bir yönetim anlayışı gelmesi gerektiğine dair inançla kurulmuştur.

Bitmatrix, kullanıcıların güven içerisinde kripto varlık alım satımı yapabileceği ve bu varlıklarını emanet edebileceği bir borsaya duyulan ihtiyacı karşılamak üzere hizmete sunulmaktadır. Arkasına Aktif Bank’ın sermaye gücünü ve finansal bilgi birikimini alan Bitmatrix'in genel olarak siber güvenlik, kurumsal yönetim, iyi uygulamalar, hizmet kalitesi ve tüketicinin korunması bağlamında kripto varlık sektörü için bir çıpa vazifesi görmesini bekliyoruz. 

 

Markalarımız

Bitmatrix
Bitosit